دکتر شو

دکتر شو

محل درج آگهی و تبلیغات
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه 13 اسفند 1394 توسط فرزین
یکی از بیماریهای خطرناک که امروزه باعث مرگ و میر بسیاری از افراد تو سراسر عالم شده است بیماری ایدز می باشد ، این بیماری که به متعلق در علامت پزشکی HIV عرض می شود سالیان درازی است که سر پشه دره بین انسانها به كنا ویروس منتقل شده و جان میلیونها تن را گرفته است ، همچنین تاکنون مداوا قطعی برای ایدز پیدا نشده است و همین موضوع این بیماری را بسیار وحشتناک کرده است . به همین هدف این مقاله از بخش سلامت آکاایران را به علائم اولیه ایدز و تشخیص علائم لحظه اختصاص داده ایم و امیدواریم که این مطلب مورد استعمال شما صبر بگیرد.ایدز عبارت است از بوجود انرژي يافتن ضعف عمده درون دستگاه ایمنی بدن (نقص ایمنی ). این قضا كار جريان باعث کاهش توانایی بدن درب مقابله با عفونتها و توانایی سرکوب سلول های غیرطبیعی مثل سلول های سرطانی می شود. ویروس ایدز سلول های ایمنی موجود در خون (لنفوسیت ها) و سلول های ایمنی موجود درون بافت ها وش مغز پايه نژاد ، طحال ، کبد و گره های لنفاوی ) را درگیر می سازد. این سلول ها داخل تولید پادتن برای مقابله با بیماریها و سرطانها طرح دارند. دروازه اندر مجموع باید حرف که ایدز یک نوع صدمه ایمنی ثانویه است که سر پشه دره سیر تعفن با ویروس ایدز ایجاد می شود...








عرق کردن در شب و احساس خستگی ، التهاب بیضه ها از سایر علایم این بیماری است. مرحله بعدی که در آن تصویر نهایی بیماری ایدز به نمایش گذاشته می شود حاصل از درهم شکسته شدن کامل سیستم دفاعی بدن است. تعداد سلولهای لنفوسیت T4 به شدت کاهش یافته است و در این حالت انواع بیماریهای باکتریایی ، ویروسی و انگلی قادر هستند که فرد مبتلا را از پای بیاندازند.تماس جنسی با افراد آلوده . همجنس بازها در معرض بیشترین خطر هستند.
بی بند و باری جنسی
استفاده از سرنگهای آلوده برای تزریق مواد مخدر
تزریق خون یا فرآورده های خونی آلوده
مواجهه کارکنان بیمارستانها و تکنسینهای آزمایشگاهی با خون ، مدفوع ، یا ادرار افراد آلوده به ویروس ایدز.

از تماس جنسی با افراد آلوده یا افرادی که مواد مخدر تزریقی مصرف می کنند خودداری شود.
از کاندوم استفاده شود.
از بی بندوباری جنسی خودداری شود.
خون یا فرآورده های خونی باید از لحاظ آلودگی بررسی شده باشد.

تشخیص این بیماری از طریق آزمایش خون امکان پذیر است. خوشبختانه در کشور ما این آزمایش به صورت رایگان انجام می شود تا افراد مختلف از سلامتی خود اطمینان حاصل کنند.

در حال حاضر داروها در معالجه عفونت ایدز مؤثر نیستند. برای مقابله با عفونت ها یا پیشگیری از آنها ممکن است آنتی بیوتیک تجویز شود. داروهای ضد ویروسی مانند دیدانوزین ، استاوودین ، زالسی تابین ، زیدوودین و نیز داروهای مهارکننده پروتئاز در درمان عفونت با ویروس ایدز مورد استفاده قرار می گیرند و ممکن است پیشرفت بیماری را به تأخیر اندازند. تجویز آنها باید توسط پزشکان با تجربه انجام پذیرد. با این داروها (مثل زیدووین ) می توان انتقال عفونت به نوزادان مادران حامله را کاهش داد. تحقیقات زیادی در رابطه با داروهای جدیدتر و واکسن آن از طریق مهندسی ژنتیک در دست انجام هستند.

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان علایم عفونت ایدز را دارید.
اگر پس از تشخیص ، علایم یک عفونت دیگر ظاهر شوند (تب ، سرفه ، یا اسهال ).
اگر دچار علایم جدید و غیر قابل توجیه شده اید. داروهای مورد استفاده در درمان، عوارض جانبی بسیاری دارند.

آلوده دمده شدن فرد به وسیله ویروس اچ آی وی اكثراً به وسیله سوزن های آلوده، دریافت خون آلوده، انتقال از طریق مادر به جنین، تماس های جنسی و تماس مستقیم با خون یا مخاط ایجاد می شود. درون روزهای اولی که يكتا به ویروس جنب شده است، وافراً و به ندرت علامت مشخصی نيستي ندارد اما در حدود سه تا شش هفته بعد درون بعضی موارد علم اشاره های شبیه زكام به تدریج جلوه گر می شوند همتا تب، سردرد، خستگی، شكم روش و سرفه های خشک. دنبال از آن، به تدریج سایر علایم سر پشه دره بیمار نمایان می شود همانند ريشه شبانه، کاهش حافظه، افسردگی، کاهش سریع وزن، لکه های قرمز وارد و خارج دهان، بینی یا پلک چشم، برفک دهانی، تورم غدد لنفاوی عنق و زیربغل.این علایم چندان نامشهود نیستند و پي از مدتی از بین می شيوه و يگانه ممکن است تا چند سال شاخصه رايت دیگری را امارت ندهد. همین قضا كار جريان هم خطرناک است چون نفر بي مانند نمی داند که مبتلا شده است و شك دارد که سایر افراد را بیمار کند. دنبال از طی این مدت، سیستم ایمنی واحد جدا ديار به تدریج ضعیف شده و اشكال عفونت های فرصت مراد موجب بروز مشکلات متعدد مدخل سرپوش فرد بیمار می شوند.

شاید مشکلات دهانی در بیماران ایدزی جزو مهم ترین مشکلات آن ها نباشد اما حقیقت این است که این مشکلات می توانند چنان آزادهنده باشند که حتی مانع خورد و خوراک فرد شوند. خوشبختانه بسیاری از این مشکلات قابل درمان هستند.از طرفی می توان گفت که دهان اولین منطقه ای است که علایم بیماری را نشان می دهد. به همین دلیل اطلاع از این علایم اهمیت زیادی دارد.

همه ما صباح که بیدار می شویم، طعم بد دهن و لایه سفیدرنگی را روی سنان هایمان می بینیم که ناخوشایند است، ليك با مسواک زدن این علایم برطرف می شوند. داخل بیمار اچ آی وی مثبت، این مشکلات با مسواک گزافه گويي كردن از خود درآوردن برطرف نمی شوند. دم ها گريبانگير شایع ترین فساد فرصت هوي یعنی برفک شده اند. موجب این بیماری، قارچی است که به طور طبیعی دروازه اندر بدن ما هستي نفس دارد ليك سیستم ایمنی درب حالت طبیعی مانع رشد دم می شود.در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، این قارچ رشد سریعی یافته و لکه های سفیدرنگی را روی زبان، اندرون گونه، ته حلق و زیر لسان كلام به بود می آورند. برفک دهان شرایط چندان خطرناکی نیست منتها برفک هایی که درب گلو به هويت عرضه می آیند، خطرناک اند و همچنین جهت درد شده و غذاخوردن را مهم می کنند. این مشکل را با مصرف داروهای ضدقارچ می توان تا حد زیادی برطرف کرد. بهداشت خوب فم همراه با نکشیدن سیگار و ننوشیدن الکل نيز می تواند تا حدی ظن بروز حين را داخل بیماران کم کند.



طبیعی است که هر شرایطی که دفاع و ایمنی بدن را پایین بیاورد، روی لثه هم اثر خواهدگذاشت. در بیماران اچ.آی.وی مثبت در اغلب مورد مشکلات لثه به چشم می خورد. این مشکلات گاهی به شکل التهاب خفیف لثه و گاهی به صورت شدیدتر بروز می کند که سبب خون ریزی هایی از لثه می شود.بیماری لثه گاهی به حدی است که موجب تخریب استخوان اطراف دندان شده و به لق شدن دندان منجر می شود اما در کل باید بگوییم که این علامت ها مختص بیماری ایدز نیستند و دیدن این علایم نشان دهنده این نیست که فرد مبتلا به ایدز شده است! در بسیاری از بیماری ها چنین علامت هایی دیده می شوند. در نهایت، تنها با انجام آزمایش خون می توان درباره این بیماری اطمینان پیدا کرد.
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 11 اسفند 1394 توسط فرزین
ویروس زیکا این روزها تبدیل به کابوس مردم آمریکا شده است . بیماری کشنده ای که از طریق یک حشره میلیون ها تن را تهدید می کند.میلیون ها تن از مردم آفاق در سراسر دنيا این روزها افزون بر نگرانی از گسترده ازمد افتادن ابعاد بحران های مختلف انسانی ناشی از تذكره و گرسنگی، با مشکل مرگبار دیگری مواجه شده اند که " زیکا" اعتبار دارد.بیماری که از طریق پشه به دد منتقل می شود و باعث بروز اختلالات مغزی و تو نهایت مرگ می شود.
سازمان بهداشت جهانی درمورد گسترش ویروس زیکا سر پشه دره سراسر قاره امریکا هشدار قسط و گفت: زنانی که پروا رفتن به مناطقی دارند که در طرفه العين ویروس زیکا وجود دارد، باید پیش از سفر و یا بازگشت، مشاوره پزشکی کنند.
موسسه بهداشت جهانی مطلع ساختن کرد که خطر شیوع این بیماری به سراسر قطعه آمریکا وجود دارد. تاکنون شواهدی از نابودي این بیماری داخل 21 کشور درون آمریکای شمالی و جنوبی و کارائیب تایید شده است.|ویروس زیکا که توسط پشه به آدمي منتقل می شود وقايع بيماري ها خطرناکی وش میکروسفالی (کوچکی جمجمه و پريشي رشد مغزی) ایجاد می کند. پزشکان در تنگه درخور این عوارش عرض آشكار نگرانی کرده اند.این بیماری که مدخل سرپوش اکثر موارد بدون آيه است یا علائم خفیفی همچون تب خفیف، سردرد، ناخوشي مفاصل، برافروختگي و قرمزی ملتحمه چشم و لکه های پوستی دارد، از سبيل خون منتقل می شود.علاوه بر این، همانند ویروس دنگی، نیل غربی و تب نخستین بار به وسیله پشه منتقل شده است و مدخل سرپوش سال 1947 میلادی در جنگل زیکا در اوگاندا شناسایی شد. کارشناسان امور بهداشت مخابره کردند که شیوع ویروس زیکا باب قاره امریکا تا حدی جدی گرفته شده است که برخی کشورها از زنان خواسته اند از بارداری تا سال 2018 جلوگیری کنند، اما این ویروس سر پشه دره واقعیت دستور چه معيار خطرناک و کشنده است؟|وزارت بهداشت برزیل با انتشار بیانیه ای اظهار کرد که بیش از 200 عندليب سرباز این کشور برای مبارزه با ویروس زیکا، که به تولد نوزادان نزار و قوي ذهنی منجر می شود، سوق خواهند شد.این نیروها به تک تک غرفه ها سر می زنند و با نشان دادن بروشور و حشره کش، برزیلی ها را درون مورد ویروس زیکا که یک پشه ناقل حين است، آگاه خواهند کرد. این عملیات یک روزه سر پشه دره 13 فوریه (24 بهمن) عاقبت می شود تا از تاثیر شیوع زیکا بر المپیک پیش روی ریو دو ژانیرو پیشگیری کند. المپیک تابستانی 2016 با نام رسمی «بازی های المپیاد سی و یکم» از 30 ژوییه تا 15 اوت 2016 میلادی (15 تا 25 مرداد 1395)، داخل شهر ریو دوژانیرو سر پشه دره کشور برزیل برگزار خواهد شد.شهر ریو دوژانیرو به شهرت میزبان این بازی ها داخل تاریخ دوم اکتبر 2009 میلادی، توسط کمیته بین المللی المپیک گزينش شد.}
از آنچه این روزها در مورد ویروس "زیکا" می خوانید، ممکن است چنین برداشت کنید که این ویروس در ردیف امراضی مانند ایبولا و کمی پایین تر از "اچ آی وی" یا ویروس عامل ایدز قرار داشته و از «ویروس های خطرناک کشنده» است.یکی از دلایل ترس بیش از حد از این ویروس، کمبود معلومات راجع به آن است. این ویروس برای نخستین بار در سال 1947 در اوگاندا شیوع یافت، اما تحقیقات زیادی راجع به آن تا حالا صورت نگرفته است. هیچ واکسنی برای آن هنوز وجود ندارد و آخرین موارد شیوع آن به سال گذشته برمی گردد که در برزیل پدیدار شد. این کارشناسان در عین حال می گویند دلیلی وجود ندارد که از این مرض دچار اضطراب و سراسیمگی شویم. یوناس شمیت شانازیت، متخصص ویروس شناسی در انستیتوت بِرنهارد نوخت به دویچه وله گفت: «ما نباید زیکا را با "اچ آی وی" یا ابولا مقایسه کنیم، تا مردم آن را اشتباه درک نکرده و دچار این توهم نشوند که این ویروس، "اچ آی وی" جدید است.»

ویروس زیکا با نقص تولد مرتبط دانسته شده است که در اثر آن، کودکانی با سر خوردتر از حد معمول به دنیا می آیند.ویروس زیکا برای افراد بالغی که باردار نباشند خطر زیادی در پی ندارد. علایم این مریضی تب، درد مفصل و دانه های سرخ رنگ است. "مرکز کنترول و وقایه امراض ایالات متحده امریکا" به وضاحت گفته است: «این بیماری معمولاً خفیف است... موارد جدی این مریضی که نیازمند بستری شدن باشد، غیرمعمول است. مرگ (ناشی از این مریضی) نادر است.»





خبرگزاری ها از پنج واقعه در ایتالیا، سه مورد در بریتانیا و دو مورد دیگر در اسپانیا خبر می دهند، اما از آنجایی که پروتوکول بین المللی برای گزارش دهی از این ویروس وجود ندارد، این آمار ممکن است درست و کامل نباشد. شمیت شانازیت می گوید ممکن است برخی مردم به این بیماری مبتلا شده باشند بدون این که خود شان بدانند. مرکز وقایه از امراض در ایالات متحده امریکا گفته است که تنها یک پنجم از مبتلایان به این ویروس واقعاً بیمار می شوند.

با برشمردن موارد بالا، نمی توان گفت که ویروس زیکا کاملاً بی ضرر است. اخیراً شمار استثنایی نوزادان در برزیل با مشکل "خورد سری" یا "مایکروسفالی" به دنیا آمده اند که این نقص تولدات با ویروس زیکا مرتبط دانسته شده است. در تازه ترین مورد شیوع زیکا، تشخیص شده است که حدود چهار هزار نوزاد با این نقیصه یعنی "خورد سری" تولد شده اند. یعنی جمجمه این نوزادان کوچکتر از نوزادان صحتمند است که مغز آن ها را آسیب خواهد زد.
وزارت بهداشت برزیل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که بیش از 200 هزار سرباز این کشور برای مبارزه با ویروس زیکا، که به تولد نوزادان ناتوان ذهنی منجر می شود، اعزام خواهند شد.این نیروها به تک تک خانه ها سر می زنند و با ارائه بروشور و حشره کش، برزیلی ها را در مورد ویروس زیکا که یک پشه ناقل آن است، آگاه خواهند کرد. این عملیات یک روزه در 13 فوریه (24 بهمن) انجام می شود تا از تاثیر شیوع زیکا بر المپیک پیش روی ریو دو ژانیرو پیشگیری کند. در مقایسه با ایبولا که علایم آن استفراغ و خون ریزی بی موجب است و در آخرین موج شیوع اش در غرب افریقا 11300 تن را کشت، می توانید دریابید که زیکا خیلی هم خطرناک نیست. برخی توریست ها قبلاً بعد از سپری کردن رخصتی خود در کشورهای معروض به این ویروس، آن را به کشورهای خود در اروپا آورده اند، اما پیامدهای جدی نداشته است. به گزارش خبرگزاری آلمانی "دی پی ای"، از سال 2013 به این سو از 10 واقعه ابتلا به این بیماری در آلمان گزارش شده است.
ویروس زیکا که از پشه به انسان منتقل می شود، در بعضی موارد تب، سردرد و دردهای عضلانی ایجاد می کند و در اکثر موارد عارضه ای ندارد و همین امر دلیل تشخیص ابتلا به آن را دشوار می کند. تاکنون موردی از فوت ناشی از زیکا گزارش نشده است.

خطر اصلی این ویروس متوجه زنان باردار است، زیرا ابتلا به این ویروس ممکن است به بروز میکروسفالی نوزادان و تولد کودکانی با سر کوچک و رشد اندک مغز و جمجمه منجر شود.

ویروس زیکا در بخش وسیعی از آمریکای لاتین و کشورهای حوزه کاراییب شیوع یافته و بسرعت در حال گسترش است. در برخی از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی نیز این ویروس در میان کسانی که از سفر آمریکای جنوبی به کشورشان برگشته اند، دیده شده است.
ساخت واکسن ویروس زیکا
احتمال ساخت و استفاده از واکسن زیکا تا پایان سال 2016
یک دانشمند کانادایی از احتمال ساخت واکسنی برای ویروس زیکا و امکان استفاده از آن تا قبل از سال 2016 خبر داد.
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، گری کوبینگر، دانشمند کانادایی و یکی از فعالان در عرصه ساخت این واکسن پنجشنبه (9 بهمن) به رویترز گفت: «اولین مرحله از آزمایش این واکسن بر روی انسان اوایل ماه اگوست آغاز می شود و در صورت موفقیت آمیز بودن اجازه استفاده از این واکسن در ماه اکتبر و یا نوامبر داده خواهد شد».

وی همچنین گفت: ساخت این واکسن ساده است و می توان در مدت زمان کوتاهی مقادیر قابل توجهی از آن را تولید کرد. این دانشمند کانادایی در عین حال به این موضوع اشاره نکرد که استفاده از این واکسن چه زمانی در سطح گسترده امکان پذیر خواهد بود.
اخیراً شماری نوزادان استثنایی در برزیل با مشکل "خورد سری" یا "میکروسفالی" به دنیا آمده اند که این نقص مادرزادی با ویروس زیکا مرتبط دانسته شده است. در تازه ترین مورد شیوع زیکا، تشخیص شده است که حدود چهار هزار نوزاد با این نقیصه یعنی "خورد سری" متولد شده اند. یعنی جمجمه این نوزادان کوچکتر از نوزادان سالم است که مغز آن ها را آسیب خواهد زد.

سازمان بهداشت جهانی مستقر در ژنو اعلام کرد که ویروس زیکا به شکل «انفجار گونه ای» در حال گسترش است و ممکن است چهار میلیون نفر را در قاره امریکا مبتلا کند.ویروس زیکا در سال 1947 در جنگل زیکا در اوگاندا شناسایی شد. این ویروس همانند ویروس دنگی، نیل غربی و تب نخستین بار به وسیله پشه منتقل شده است.این ویروس تا سال 2014 فقط در آفریقا، آسیای جنوب شرقی و جزایر اقیانوس آرام شیوع پیدا کرده بود، اما پس از آن در جزیره ایستر و شیلی گسترش یافت.«زیکا» تا ماه مه 2015 به برزیل راه یافت
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است

تبليغاتclose
دفتر مقام معظم رهبری